sůl růžová

Nahřívací solný polštářek


Povlak ze stoprocentní bavlny je naplněn růžovou drcenou solí z Himálaje. Nahřívací polštářek se uzavírá na suchý zip, v případě potřeby je možné povlak vyprat a vyměnit sůl.

K čemu solný nahřívací polštářek slouží?

Používá se k příjemnému prohřátí tkání, zejména kloubů, páteře, ztuhlých svalů a šlach. Prokrvuje tkáň, vytahuje z ní škodliviny a tím přispívá ke zmírňování bolesti a uvolňování napětí.

Přikládání nahřátého polštářku doporučujeme při:

 • revmatickém onemocnění a prochladnutí kloubů
 • zablokované páteři, ztuhlých zádech
 • potížích s plotýnkami
 • ztuhlém svalstvu
 • nachlazených průduškách
 • zastydlé rýmě
 • nachlazení močového měchýře nebo ledvin
 • menstruačních bolestech

Jak polštářek nahřát?

Polštářek můžete nahřívat takto:

 1. Rozepněte suchý zip povlaku a sůl vsypte do čistého, suchého hrnce. Zahřívejte až na teplotu cca 70°C (při letmém doteku se nespálíte). Sůl vsypte zpět do povlaku.
 2. Celý polštářek položte na suchou a čistou pánev a při zahřívání několikrát otočte a protřepte. Pozor na příliš vysokou teplotu a dobu ohřevu!
 3. Celý polštářek vložte do vyhřáté trouby na 60°C (ne mikrovlnné) a nechte ho tam asi 10 minut.
 4. Též je možné ohřívat na topení, kamnech, prostě na místě, které je dostatečně teplé.

Upozornění! Nepoužívejte mikrovlnnou troubu. Léčbu solí vnímáme však i energeticky, sůl v sobě skrývá energii naší země a mikrovlny tuto energii narušují.

Jak polštářek přikládat?

Přikládejte na bolestivá místa do doby než polštářek vychladne. Postup je možné opakovat. Jestliže je sůl příliš teplá, chvíli počkejte nebo přiložte nejprve přes oblečení a po mírném zchladnutí přímo na kůži. Přikládání polštářku nenahrazuje léčbu, je pouze podpůrným prostředkem při zmiňovaných obtížích.

Je polštářek použitelný po neomezenou dobu?

Jak už jsme psali, povlak polštářku je možné prát. Sůl – náplň polštářku je třeba po 3-10 použitích vyměnit. Sůl do sebe vtahuje škodlivé látky z těla a po více použitích už není tento efekt dostatečný.

Polštářek můžete zakoupit v různých designech dle aktuální nabídky. Zakoupit také můžete náhradní sůl v kilovém balení.